Część osób twierdzi, że projektowanie wnętrz niewielkich przestrzeni jest znacznie trudniejsze od aranżacji dużych pomieszczeń. Na takie przekonanie ma na pewno wpływ ograniczona powierzchnia, którą trzeba optymalnie zaprojektować. Jest w tym stwierdzeniu dużo prawdy, jednakże z podobnymi kłopotami można spotkać się podczas prac nad kompleksową aranżacją dużego mieszkania we Wrocławiu.

W tym przypadku podstawową kwestią jest spójny styl stosowany w każdym pomieszczeniu. Nie może on być jedynie wizją projektanta wnętrz z Wrocławia, ale kompromisem pomiędzy tym, czego oczekuje inwestor, a nowoczesnymi trendami architektonicznymi, w których zawiera się nie tylko estetyka, ale przede wszystkim ergonomia. Jak zatem należy podejść do projektowania wnętrz dużych mieszkań we Wrocławiu, aby efekt był zgodny z oczekiwaniami?

Projekty wnętrz – Wrocław

Aby projekty wnętrz wrocławskich mieszkań przygotować kompleksowo i zachować wspomniany wcześniej wspólny mianownik dla wszystkich pomieszczeń, niezbędna jest szczera rozmowa z klientem. Pozwala ona poznać jego oczekiwania, preferencje estetyczne, ale przede wszystkim przeznaczenie poszczególnych pokoi. Na tej podstawie architekt wnętrz z Wrocławia może rozpocząć tworzenie projektu koncepcyjnego, w którym zastosowana zostanie spójna stylistyka.

Przeczytaj również:  Przytulna sypialnia na poddaszu

Może to być na przykład nowoczesny i modny ostatnio minimalizm, w którym stawia się na delikatność w zakresie formy oraz koloru. Unika się stosowania jaskrawych barw czy różnorodnych materiałów. Króluje więc naturalność – kamień, metal, szkło oraz drewno. Niektórzy inwestorzy decydują się na urządzenie wnętrz klasycznie, z wykorzystaniem na przykład mebli antycznych, nawiązujących do historii rodziny.

Aranżacja wnętrz we Wrocławiu

Niezależnie jednak, który styl wybierzemy, projekty wnętrz wrocławskich mieszkań muszą być zgodne z zasadami ergonomii. To drugi ważny aspekt, jaki trzeba wziąć pod uwagę w obiektach o dużej powierzchni. Rozmieszczenie mebli, dekoracji czy dodatków nie może być przypadkowe. Dotyczy to zarówno przestrzeni wypoczynkowych, takich jak salon, jak i roboczych, do których bez wątpienia należy kuchnia.

Projektowanie nowoczesnych wnętrz we Wrocławiu, a konkretnie kuchni, powinno opierać się na takim jej zaaranżowaniu, aby korzystanie z pomieszczenia było komfortowe. Liczy się więc optymalne rozmieszczenie zabudowy meblowej oraz sprzętów. W dużych kuchniach często stosowanym rozwiązaniem jest między innymi wyspa lokalizowana na środku, która ułatwia przygotowywanie posiłków. Można ją wyposażyć w kuchenkę, okap, a także zlew, aby wszystkie prace mogły być wykonywane właśnie w tym miejscu.

Przeczytaj również:  Jak zaprojektować idealną sypialnię?

Architekci z Gierasimczuk mają w swoim portfolio wiele wszelakich aranżacji wnętrz we Wrocławiu. Rozmiar projektowanych pomieszczeń nie ma dla nas najmniejszego znaczenia, gdyż doskonale pracuje nam się zarówno w kompaktowych mieszkaniach, jak i tych znacznie większych. Z naszą pomocą zyskają Państwo dostosowane do najnowszych trendów projekty wnętrz we Wrocławiu, a równocześnie spełniające osobiste preferencje. Zapraszamy do kontaktu!