Projektowanie pokoju we Wrocławiu

Nowoczesne projekty pokojów

Czym jest dla mnie zaprojektowanie pokoju?

Pokoje w mieszkaniu czy domu mogą pełnić wiele różnych funkcji, począwszy od goszczenia znajomych czy rodziny, a kończąc na aspektach wypoczynkowych. W każdym przypadku projektowanie pokoju zaczynam od nastawienia, przeznaczenia oraz cech, które mogą uczynić daną przestrzeń ostoją relaksu lub miejscem spotkań. W trakcie projektowania pokoju zauważam elementy takie jak doświetlenie, układ architektoniczny czy miejsce w rozkładzie mieszkania czy domu. Dobrze zaprojektowany pokój powinien od razu mówić za siebie do czego jest przeznaczony, sypialnia otulać, a salon witać gości. 

13
Przestronny salon z meblami w stylu skandynawskim, drewnianymi blatami oraz jasnymi ścianami z wejściem na ogród
11-1
DSC2430
IMG_2884
cover___DSC2483

Zobacz gdzie mieści się moje biuro

projektowania pokojów we Wrocławiu

 

Projektowanie pokoju nigdy nie może być szablonowe, ale musi odzwierciedlać zarówno oczekiwania inwestora, jak i funkcje, jakie pokój ma pełnić. Tę zasadę stosujemy przy opracowywaniu dokumentacji projektowej dla naszych klientów, dzięki czemu wszystkie realizacje są odpowiedzią na potrzeby inwestorów, zapewniającą komfortowe, przytulne i estetyczne pomieszczenia.

Aby sprostać wymaganiom klientów, podstawą naszej współpracy z nimi jest osobiste spotkanie. Podczas niego poznajemy przeznaczenie konkretnego wnętrza, oczekiwania pod względem estetyki oraz funkcjonalności. Jest to dla nas fundament do stworzenia kilku koncepcji projektowych, spośród których mogą państwo wybrać tę najbardziej zbliżoną do wstępnych założeń i wymagań.

Projektowanie pokoju dziennego

Projektowanie pokoju dziennego jest jedną z tych usług, które realizujemy często, zarówno w domach, jak i w mieszkaniach. Pokój dzienny, w zależności od jego powierzchni czy układu, może pełnić kilka funkcji, czyli być strefą, w której podejmujemy gości, w której koncentruje się wspólne życie rodzinne, a także przestrzenią do wypoczynku i relaksu. Biorąc pod uwagę te kwestie, projektowanie pokoi dziennych rozpoczynamy od subtelnego połączenia wszystkich funkcji, jakie ma spełniać konkretne pomieszczenie.

W tym przypadku nie chodzi jedynie o zaplanowanie rozmieszczenia poszczególnych mebli czy innych elementów wyposażenia, ale także zaaranżowanie przestrzeni tak, by korzystanie z niej było komfortowe i funkcjonalne. W zależności od potrzeb klientów projektujemy więc indywidualne zabudowy meblowe, dopasowujemy oświetlenie, a także kolorystykę, jaka najlepiej sprawdzi się w konkretnym miejscu. Dzięki tak kompleksowej dokumentacji możliwe jest sprawne przeprowadzenie prac remontowych, podczas których oferujemy swoje wsparcie w formie nadzorów autorskich.

Projekt pokoju dziecięcego

Jednym z prawdziwych wyzwań, stojących przed architektem, jest projekt pokoju dziecięcego. Najmłodsi członkowie rodziny mają bowiem sprecyzowane wymagania przede wszystkim w zakresie stylu, kolorystyki czy dekoracji. Naszą rolą jest więc połączenie tych oczekiwań z wizją projektanta oraz zasadami ergonomii, które w przypadku pokoi dziecięcych odgrywają ogromną rolę. Nasze realizacje to także projekty pokoi młodzieżowych, w których coraz częściej stawia się na nowoczesność oraz minimalizm w zakresie formy i kolorystyki.

Zapraszamy do współpracy. Projekty pokoi realizujemy terminowo, a pierwsze koncepcje możemy zaprezentować już w niedługim czasie od wstępnego spotkania z inwestorem. Otrzymują państwo gotową dokumentację, zawierającą zarówno rysunki budowlane, projekt rozmieszczenia instalacji, jak i propozycje w zakresie materiałów wykończeniowych i dekoracyjnych.

 

 

© 2020 Natalia Gierasimczuk-Ponichtera, wszelkie prawa zastrzeżone. Polityka Prywatności i Polityka Cookies