Projektowanie mieszkań we Wrocławiu

Nowoczesne projekty mieszkań

Czym jest dla mnie projektowanie mieszkania?

Wiele osób marzy o zamieszkaniu w domu, na obrzeżach miasta, w ciszy i spokoju. Większość jednak wybiera mieszkanie, które często jest położone w otoczeniu szaroburych bloków, nieciekawych blokowiskach czy skupiskach jednowymiarowych wysokościowców. Projektowanie mieszkania jest wizją zapewnienia domownikom miejsca, w którym odetną się od otoczenia, zawładnie nimi indywidualizm i pochłonie prywatność przestrzeni. Mieszkanie to wyzwanie, nieprzyjazna tkanka architektoniczna, którą trzeba okiełznać. W moich projektach mieszkań stawiam na oczywiste cechy wnętrza, doświetlenie, układ pomieszczeń i sposób prezentacji. Dobiera materiały i faktury pod oczekiwania domowników, starając się przy tym wykorzystać maksymalnie dostępną przestrzeń, oddać w ich ręce wszystko to, o czym marzyli. 

Ciemna łazienka z umywalkami nablatowymi, jasną ścianą w skosie i wanną typu łezka
2A3A1042
DSC2506
DSC2363
Jasna łazienka z wanną, prysznicem oraz umywalkami nablatowymi
Szara łazienka z białymi frontami szafek i umywalką nablatową

Zobacz gdzie mieści się moje biuro

projektowania mieszkań we Wrocławiu

 

Nowoczesne projekty mieszkań, jakie proponujemy naszym klientom, to oferta adresowana do osób chcących urządzić przestrzeń w sposób dopasowany do ich indywidualnych oczekiwań. Zapewniamy usługi kompleksowe, obejmujące zarówno projekt funkcjonalno – użytkowy poszczególnych wnętrz, jak i ich estetykę. Zajmujemy się projektowaniem mieszkań nowych oraz tych, w których prowadzony jest generalny remont.

Przygotowując projekt, kierujemy się przede wszystkim preferencjami inwestora oraz układem i powierzchnią mieszkania. Dzięki temu nawet z niewielkiego wnętrza możemy stworzyć funkcjonalny salon, a z przestronnego pokoju przytulną sypialnię czy gabinet do pracy. Opracowania obejmują zarówno warstwę budowlaną, czyli specyfikację niezbędnych prac remontowych, jak i instalacyjną, która określa rozmieszczenie przyłączy, punktów świetlnych czy gniazdek elektrycznych.

Projektowanie wnętrz mieszkań Wrocław

Zanim rozpoczniemy projektowanie wnętrz mieszkań we Wrocławiu, poznajemy oczekiwania klientów w zakresie przeznaczenia poszczególnych pomieszczeń oraz ich przyszłej estetyki. Konieczna jest także inwentaryzacja, której celem jest dokładne odzwierciedlenie układu mieszkania oraz jego wymiarów. Dzięki temu możemy optymalnie zaprojektować przestrzeń, przede wszystkim w zakresie funkcjonalnym.

Pierwsze projekty wnętrz mieszkalnych, nazywane koncepcyjnymi, to propozycja w zakresie wyglądu poszczególnych pomieszczeń, będąca wypadkową oczekiwań klienta oraz wizji architekta. Oprócz wstępnych rysunków przygotowujemy także wizualizacje 3D, pozwalające zobrazować układ oraz estetykę wnętrza. Dzięki nim inwestor może dokonać niezbędnych zmian lub korekt pierwotnego projektu tak, aby spełniał jego wszystkie oczekiwania.

Mieszkania projekty wnętrz

Oprócz samego układu mieszkania, projekty wnętrz, jakie przygotowujemy, obejmują także wyposażenie. Odgrywa ono kluczową rolę, pozwalając zoptymalizować wykorzystanie powierzchni i zaplanować ją w ergonomiczny i estetyczny sposób. Zajmujemy się również dopasowaniem oświetlenia, kolorystyki poszczególnych pomieszczeń oraz dekoracji, które stworzą spójny, indywidualny styl mieszkania.

Zapraszamy do współpracy! Projektowanie mieszkań we Wrocławiu to nasza pasja, dlatego też do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, proponując oryginalne, estetyczne i nowoczesne rozwiązania. Aby dowiedzieć się więcej o zakresie usług, ich cenniku czy wstępnych terminach realizacji – zapraszamy do kontaktu. Na stronie internetowej publikujemy również nasze dotychczasowe realizacje, które mogą stać się inspiracją do zaprojektowania własnego mieszkania.