Moda stale się zmienia. Niemal co sezon nowe feerie barw i krojów wchodzą na salony. W branży aranżacji wnętrz to zjawisko także zachodzi. Jednakże zakup nowej bluzki, a zmiana całego wystroju wnętrza to dwie różne kwestie. Nie ma nic złego w podążaniu za trendami, ale warto mieć na uwadze przede wszystkim swoje upodobania, a nie modną aktualnie kolorystykę wnętrz, która szybko może się znudzić.

Z nowoczesnymi wnętrzami kojarzy się kilka podstawowych kolorów. Bazę otwiera klasyczna biel, która optycznie powiększa pomieszczenie i je rozświetla. Kiedy wpada w odcienie bardziej ciepłe, tworzy przytulny klimat. W przypadku zimnych odcieni nadaje pokojowi szyku. Śnieżnobiały kolor najlepiej przełamuje naturalne, ciemne drewno, które wypełnia wrażenie pustej przestrzeni. 

Nowoczesna kolorystyka wnętrz

Oprócz klasycznej bieli, warto sięgać po uniwersalne odcienie szarości, które dopasują się do każdego rodzaju pomieszczenia. W nowoczesnych wnętrzach często stawia się na otwarty salon z kuchnią oraz jadalnią, dlatego w mieszkaniach urządzonych na współczesny styl kolor szary będzie najbardziej optymalnym rozwiązaniem. Do szarości idealnie pasuje modny w ostatnim czasie intensywny żółty, butelkowa zieleń, a także pudrowy róż.

Przeczytaj również:  Trudności przy aranżacji wnętrz dużych mieszkań we Wrocławiu

Aranżując wnętrze dobrze doświetlone dużymi oknami, możemy sięgnąć po nieco odważniejsze kolory, jak czerń lub granat. Tuż obok ciemnego odcienia zieleni, granatowy jest często wykorzystywany podczas projektowania nowoczesnych wnętrz. Kolor ten kojarzy się z morzem, szumem fal i wakacjami. Sprawdzi się idealnie w salonie, czyli pomieszczeniu, w którym najczęściej wypoczywamy. 

Malowanie i aranżacja wnętrz na modne kolory 

Nowoczesność cechuje prostota i minimalizm. W zaaranżowanym wnętrzu na styl współczesny najlepiej sięgać po stonowane barwy ścian – białą, szarą i czarną. Jeśli jesteś osobą lubiącą zmiany i często masz ochotę przekształcać wygląd swojego otoczenia, dobrym pomysłem będzie zakup kolorowych dodatków, które łatwo wymienić. Tym sposobem niewielkim nakładem kosztów i czasu, będziesz w stanie nadać świeży wygląd swojemu mieszkaniu